Založ si blog

Trnka Vám pomôže pri hemoroidoch

a to mi hovoril už dávno môjho priateľa Vladimíra starý dedko z tretieho kolena. Dedko veľkú časť života žil za socializmu a stravoval sa ako skoro každý správny Slovák za socializmu, tzn. nezdravo. Stravovanie nezdravo, teraz je jedno či za socializmu, kapitalizmu alebo akéhokoľvek iného režimu máva fatálne následky na zdravie a kvalitu života každého jedinca a tým aj celej populácie.

Mimoriadne nepríjemné ochorenie vznikajúce aj z nezdravého životného štýlu sú hemoroidy.

Ako teda Vladimírov dedko v minulosti hovorili a potvrdzuje to aj súčasný internet, trnka je dobrá na liečenie hemoroidov.

 

Čítajte nižšie priatelia fakty z internetu.

Samozrejme najlepšie v živote človeka je, keď nemá hemoroidy a potom netreba ani trnku. Trnka je potom úplne zbytočná, lebo ste zdravý, fit a řitní kanál nepotrebujete liečiť.

 

Onemocnění –  Hemoroidy

Potíže s hemoroidy jsou často příčinou nesnází a rozpaků. Trpěla, nebo trpí jimi asi polovina dospělých obyvatel Evropy. Nejčastěji se hemoroidy objevují ve věku od 40-65 let, dále u pracujících, kteří dlouhodobě sedí, a u těhotných žen v posledních týdnech těhotenství. Hemoroidy bohužel způsobují nepříjemné pocity a bolest, ale při správné léčbě a dobré prevenci můžeme potížím úspěšně zabránit.

Co jsou to Hemoroidy?

Slovo hemoroid pochází z řečtiny a označuje tok krve či krvácení. Oblast, kde se hemoroidy vyskytují se označuje jako řitní kanál, což jsou poslední 2-3cm tlustého střeva. Tato část střeva je pod povrchem sliznice protkána sítí cév, které vytvářejí drobné polštářkovité útvary. Tyto útvary jsou přítomny ve střevě již před narozením a po celý lidský život. Když se ovšem tyto polštářky zvětší, začnou se projevovat 1. příznaky obtíží, jako je svědění, krvácení a bolest.

Hemoroidy rozlišujeme vnější a vnitřní.
Vnější hemoroidy se nacházejí kolem řitního otvoru. Většinou jsou nebolestivé, pokud se v nich ovšem nevytvoří krevní sraženina.
Vnitřní hemoroidy obvykle vznikají kolem stěn řitního kanálu. Mohou vystupovat řitním otvorem ven zároveň se stolicí, a poté opět zmizí. Pozor, mohou krvácet.

Kdy a jak hemoroidy znepříjemňují život?

Samy o sobě hemoroidy potíže nezpůsobují. Problémy ovšem nastanou, pokud se polštářky zvětší, zanítí, dojde v nich ke sražení krve, nebo vyhřeznou z řitního otvoru. Také špatné defekační návyky (vyprazdňování stolice) způsobuje zvýšení tlaku na řitní oblast, následné zhoršení žilního návratu a následné zvětšení žilních uzlíků.

 

http://www.vseprozdravi.cz/nemoci/hemoroidy.html

 

Slivka trnková (Trnka)

Prunus spinosa L.

IV – V IV – V, IX – XII

Charakteristika: Trnka je bohato rozkonárený, tŕnitý, až 3 metre vyso­ký ker. Rýchlo sa rozmnožuje koreňovými výhonkami a vytvára rozsiahlejšie porasty. Má striedavé krátkostopkaté vajcovité listy s vrúbkovane pílkovitým okrajom. Kvitne na začiatku pučania listov. Biele päťpočetné pravidelné obojpohlavné kvety vyrastajú na stŕnovatených konárikoch alebo konárikoch. Príjemne voňajú. Plod je guľatá modročierna kôstkovica so zelenou dužinou trpkej chuti. Jedlá je až po prvých mrazoch.

Výskyt: Pochádza zo Strednej Ázie, južného Ruska alebo se­vernej Afriky. Rozšírená je v celej Európe od nížin až do horských oblastí. U nás rastie najmä na slnečných suchých skalnatých stranách, medziach, pasienkoch a na okrajoch lesov.

Zber a úprava: Zberajú sa kvety, plody, niekedy aj listy a kôra. Kvety sa zberajú za suchého počasia a rýchlo sa sušia v tieni alebo v umelých podmienkach pri teplote do 40 °C, aby nezhnedli. Môžu sa odstrihnúť a sušiť aj celé konáriky. Kvety sa z nich po usušení striasajú a čistia preosiatím. Plody sa zberajú zrelé ešte pred mrazom a sušia sa rozložené v tenkej vrstve.

Liečivé vlastnosti: Trnka sa používa v medicíne, vo farmácii aj v ľudovom liečiteľstve ako zložka čajov s močopudným účinkom pri cho­robách močových ciest, ako mierne preháňadlo pri zápche, na celkovú úpravu látkovej výmeny. Čerstvé a sušené plody pôsobia zvieravo, čo sa využíva pri hnačke, hemoroidoch, zápaloch ústnej dutiny a pod.

http://www.herbar.org/databaza/rs/62

Kto chce pomôže a hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody

21.11.2011

ako sa to nedá. Zbierame podpisy naďalej pre vznik strany 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA. Ide to veľmi dobre, aj keď chybička sa sem tam vloúdi. Nekupujeme si strany ako bývalá prvá viac »

Bude 7 Statočných pokračovať vo víťaznom ťažení? Tomáš Krak je pripravený na víťazstvá

18.11.2011

Pozývame priaznivcov šachu a 7 Statočných na zápasy 3. a 4. kola extraligy v šachu, ktoré sa uskutoční v sobotu a nedeľu (26.11. a 27.11. 2011) o 10:00 vo Výmenníku I (ulica Obrody č.4) v viac »

Košickí šachisti vo víťaznom ťažení

25.10.2011

Naše družstvo 7 Statočných Košice má za sebou premiéru v slovenskej šachovej extralige 2011/2012. Poučení z úvodu v ročníku 2010/2011 odcestovali naši šachisti na zápasy v plnej sile. Súperi viac »

Melania Trumpová

Melania Trumpová navštívila zadržané deti, rozruch vyvolala bundou. V lietadle sa prezliekla

21.06.2018 23:30

Prvá dáma Spojených štátov Melania Trumpová zavítala na neohlásenú návštevu centra pre deti prisťahovalcov, ktoré boli zadržané po nelegálnom príchode do USA.

John Bolton

Londýn, Rím, Moskva. Trumpov poradca mieri do Ruska, aby rokoval o stretnutí s Putinom

21.06.2018 22:16

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton odcestuje do Moskvy, aby tam rokoval o možnom stretnutí prezidenta USA so šéfom Kremľa.

Nemecko, počasie, búrka, škody

Nepriaznivé počasie trápi Česko, silný vietor odrezal tisíce ľudí od elektriny

21.06.2018 22:00

V Českej republike zostalo vo štvrtok popoludní bez elektriny asi 15-tisíc ľudí, a to najmä na severe krajiny.

euro, bankovky, peniaze, mince

Taliani zostávajú verní euru

21.06.2018 21:56

Taliansko nespochybňuje spoločnú európsku menu, povedal na stretnutí Euroskupiny taliansky minister financií a hospodárstva Giovanni Tria.

vladimirspernoga

Som jedným zo zakladateľov platformy nezávislých občanov 7statočných. Verím, že Slovensko bude lepšou krajinou, ak sa nájde aspoň 7statočných v každom meste, obci, dedine a začnú konať dobro pre všeobecné dobro. 7statocnych.sk, ak Vás zaujíma budúcnosť Slovenska. Píšem o všetkom možnom aj nemožnom. Píšem svoje názory a úvahy. Zároveň čas od času vediem Rozhovory s Vladimírom vlažne alebo Rozhovory s Vladimírom važne. Doslovné prepisovanie rozhovorov Vladimírov, tak ako to robí vyšetrovateľ na vyšetrovačke robím preto, aby som zachránil myšlienky Vladimíra pre budúce generácie. Ich čítaním tiež milióny našich obdivovateľ na celom svete získajú pravdivé a autentické výpovede Vladimírov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 188942x
Priemerná čítanosť článkov: 2454x

Autor blogu